Monitor Audio Group představuje Cinergy – nový reprosystém pro domácí kina s certifikací THX®, který staví instalační projekty do centra pozornosti.

Monitor Audio Group, britská společnost specializující se na navrhování a výrobu oceňovaných audio produktů, oznámila uvedení nového reproduktorového systému domácího kina s názvem Cinergy.

Monitor Audio vytváří realistický zvuk již 50 let. Nyní přenáší vše, co ví o zvuku, na velké plátno s řadou Cinergy. Jedná se o kompletní systém domácího kina zaměřující se na potřeby instalačních techniků. Flexibilní a pohodlný design Cinergy poskytuje instalačním technikům a designérům nekonečné možnosti, což jim umožňuje vytvářet pozoruhodný zvuk, kultivovanost a luxus, čili přesně to, co zákazníci očekávají.

Tento extrémně flexibilní systém byl navržen s vědomím, že každá instalace je jiná a že žádné dvě nejsou stejné. Byl tedy vytvořen tak, aby usnadnil instalačním technikům jeho použití způsobem, který nikdy předtím nepoznali. Mezi jeho přednosti patří konstrukce středo-vysokotónového modulu reproduktoru, který lze otáčet dle potřeby, což umožňuje jeho přizpůsobení prostorové orientaci reprosoustavy. Tato řešení také zahrnují způsoby izolace a upevnění reprosoustav, které pomáhají dosáhnout vynikajících výsledků. Různé možnosti připevnění reprosoustav ke stěnám pomocí stojanu, či připevnění na pevné stěny nebo na podlahu.

Jednou z klíčových vlastností systému je, že instalační technici mohou snadno otáčet středovým modulem v Cinergy 100, 200 a 300 v závislosti na tom, zda instalují reproduktory vertikálně nebo horizontálně. Cinergy nabízí také vyměnitelný modul středo-vysokotónového reproduktoru, což umožňuje navrhovat systémy na míru. Tato inteligentní designová inovace se projevuje v tom, že u Cinergy 300 je modul středo-výškového reproduktoru zaměnitelný s basovými měniči. Kromě integrovaných madel, které usnadňují přenášení reprosoustav, nabízejí systémy Cinergy také praktické nožky a izolátory pro redukci vibrací.

Instalační technici se mohou cítit bezpečně, protože vědí, že Cinergy je založeno na nejnovějších technologiích Monitor Audio navržených tak, aby byl každý okamžik filmu jasný, čistý a nezapomenutelný. Od výškového reproduktoru MPD po reproduktory RDT II byl každý prvek navržen tak, aby nás filmy naprosto uchvátily.

Důležité je, že instalační technici mohou mít naprostou důvěru v Cinergy díky certifikaci THX Ultra – nejvyššímu standardu věrnosti zvuku a videa. Mezinárodně uznávaná certifikace THX zaručuje instalačním firmám a jejich zákazníkům, že Cinergy bude poskytovat nejvyšší kvalitu filmového zvuku. Neznamená to pouze soubor měření provedených na počítači nebo v laboratoři, ale skutečně unikátní zvuk – certifikát THX se uděluje po poslechu ve skutečné instalaci domácího kina.

Nová řada zahrnuje modely Cinergy 100, 200, 300 a Sub15 – všechny s řadou inovativních funkcí, které jim pomohou dosáhnout nejvyšší kvality zvuku.

Cinergy 100 • Certifikace THX
Monitor Audio Cinergy 100, ať už nástěnný nebo integrovaný ve stěně, poskytuje výjimečný zvuk v jakémkoli architektonickém filmovém prostoru. Reproduktory jsou vybaveny záslepkami bass-reflexních portů, které lze snadno odejmout, pokud chcete upravit charakteristiku reprodukce basů pomocí zesilovačů Monitor Audio IA s profily EQ. Díky tomuto řešení získáme téměř nekonečné možnosti nastavení.

Cinergy 200 • Certifikace THX
Stejně jako zbytek řady Cinergy obsahuje model 200 několik inteligentních funkcí, které mu dávají výjimečnou flexibilitu při instalacích. Cinergy 200 má stejně štíhlý profil a integrované nástěnné držáky jako Cinergy 100. Praktické držáky usnadňují instalaci, v situaci kdy pro reprosoustavu najdete ideální místo. Dva středové měniče zdvojnásobují výkon konstrukce, vylepšují její zvuk a snižují odrazy od stropů a podlah. To vše zaručuje, že od epické filmové hudby až po nejjemnější šepot v rámci dialogů, bude vše reprodukováno nádherně a věrně.

Cinergy 300 • Certifikace THX
Monitor Audio Cinergy 300 obsahuje naše nejnovější středové měniče pro extrémně čistý zvuk. Díky tomu už nikdy nezmeškáte žádné kouzelné filmové momenty. A díky designu přizpůsobenému potřebám instalačních techniků bude realizace konkrétního projektu snazší než kdy dříve – ať už je nainstalujete do zdi nebo je použijete jako podlahové reprosoustavy podepřené ultrastabilním soklem izolujícím vibrace.

Cinergy Sub15 • Certifikace THX
Jedinečný subwoofer Cinergy Sub15 lze instalovat ve stěně nebo umístit na podlahu a poskytuje zvuk, který se mimo velká plátna kin vyskytuje jen zřídka. Je speciálně navržen pro použití se zesilovačem Monitor Audio IA800-2C a s profily EQ, díky kterým získal certifikaci THX Ultra. Ke splnění těchto požadavků bude systém Cinergy vyžadovat pár subwooferů Cinergy Sub15 v kombinaci s alespoň jedním zesilovačem IA800-2C.

Wall of Sound – Cinergy Sub15 je navržen tak, aby byl o polovinu nižší než Cinergy 300, díky čemuž jsou modulární a je možné celý systém sestavit do podoby, které se říká „stěna zvuku“.

Informace o Monitor Audio

Společnost Monitor Audio byla založena v roce 1972 a jejím posláním je učinit zvuk „lidštějším“. Od prvního modelu reprosoustav, ikonických MA1, se značka vyvíjela, modernizovala, navrhovala a zdokonalovala svůj průkopnický přístup, který postupně zahrnoval řadu vlastních patentů. Monitor Audio je jednou z mála špičkových audio značek, která neustále vyvíjí nové, inovativní technologie. Monitor Audio Group je mateřskou společností značek Monitor Audio, Roksan a Blok.

www.monitoraudio.com
cinergy.monitoraudio.com

Informace o THX

Společnost THX Ltd., byla založena v roce 1983 filmařem Georgem Lucasem a je i nadále lídrem v poskytování skvělých zážitků a zábavy. Tato společnost nabízí inovativní a moderní technologie a záruku nejvyšší kvality zvuku a obrazu, které co nejvěrněji odrážejí vizi umělce. Nabídka THX přesahuje rámec studií a kin. Jejich certifikace THX Spatial Audio, na patenty bohaté zvukové technologie THX AAA a špičkové certifikační standardy THX pomáhají partnerům THX přinášet na trh nejvyšší kvalitu zábavy v oblasti kina, domácí a mobilní elektroniky.

Hledejte na Facebooku, Instagramu, YouTube, TikTok nebo sledujte na Twitteru. Více na: THX.com

THX a všechna loga THX jsou registrované ochranné známky společnosti THX Ltd. THX Certification je registrovaná ochranná známka společnosti THX Ltd. Všechny ostatní názvy produktů, loga, značky, ochranné známky a registrované ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků.