Anglický výrobce subwooferů REL oznámil dva nové referenční subwoofery, No.31 a No. 32. Jsou vrcholem schopností tohoto specialisty a v příštích letech pro něj mají být novou referenční řadou.

No.31 je referenční subwoofer založený na No.32, ale používá 12” (350mm) měnič z uhlíkových vláken. Každý aspekt modelu No.31 byl komplexně modernizován a vylepšen. No.31 nabízí klasický crossover použitý v No.32, stejné duální parametrické filtry a také převodník, který vydrží trojnásobný výkon, aby poskytl skutečně vzrušující zážitek.

1000 wattový zesilovač modelu Nr. 32 se nachází také v Nr. 31 s tou vyjímkou, že jeho výkon byl omezen na 900 wattů, aby lépe spolupracoval s 12palcovým reproduktorem. Tato skutečnost umožňuje poskytnout maximální dynamiku při zajištění dlouhého bezporuchového provozu obou prvků. LimitLess Limiter™ umožňuje zesilovači pracovat na hranici jeho limitu bez slyšitelné komprese.

No.31 a No.32 si zachovávají jedinečnou krásu zakřiveného krytu, k tomu se přidává přepracovaný 15″ (380mm) měnič z uhlíkových vláken, který se může pochlubit celkovým zdvihem 4″ (100mm) a spolehlivým 1000W zesilovačem s tenkovrstvými kondenzátory, vyšším zesílením a lepšími ochrannými obvody.

Oba subwoofery lze uspořádat do Line Array. To zajišťuje bezprecedentní kvalitu zvuku, kterou nemůže zaručit žádný konkurent. Pro ty, kteří hledají dokonalý hudební a filmový zážitek, Line Array odemyká maximální dimenzi reprodukce systému. Audiofilové po léta hledali trojrozměrný zvuk, ale přehlédli prostý fakt, že chybějícím článkem je výška – nikoli hloubka. Vytvořením produktů, které jsou navrženy tak, aby mohly být seřazeny až 3 kusy na kanál (nebo v extrémně vysokých místnostech až 5 kusů), při zachování individuálního nastavení crossoveru a ovládání zesílení pro každý subwoofer, vytvořil REL mistrovské dílo, které poskytuje to, o čem nejzkušenější audiofilové snili už 40 let.

Subwoofery jsou vybaveny krásným dálkovým ovládáním. Jeho ergonomie dokonale padnoucí do ruky je výsledkem mnoha myšlenek a mnoha sérií pokusů a omylů během vývoje prototypu. Druhou reakcí je vědomí jeho hmotnosti, což dokazuje jeho kvalitu, odolnost a stálost. Zesílení signálu vysoké úrovně (nebo v případě aktivních reproduktorů signálu nízké úrovně) je vhodně umístěno vpravo, crossover je uprostřed a ovladač zesílení 0,1 / LFE je posunut doleva.

REL Nr.31 & Nr.32 – ultimátní reference, kterou jste neznali!