Společnost REL Acoustics právě uvedla na trh novinku řady „Home Theatre” s označením HT/1510, disponující sebevědomým a moderním sexy vzhledem, který dokonale zapadá do tradiční rodiny REL a zároveň poskytuje výrazně vyšší výkon. Predator II poskytuje vylepšený výkon ve všech výkonnostních kategoriích: 1 000wattový zesilovač se vstupy PerfectFilter™, nový 15” měnič CarbonGlas™, který zvládá mnohem více výkonu a v neposlední řadě sebevědomý, elegantní styl, který se u návrhů domácích kin dříve nevyskytoval. Podporováno je použití v multi-REL systémech, což umožňuje míchání například s řadou T/x nebo řadou S.

Dobre staje się jeszcze lepsze

Predator II je zcela nová verze modelu HT / 1510. Změny, které byly provedeny, vycházejí ze tří klíčových informací od zákazníků používajících subwoofery REL:

    • Zvuk byl tak dobrý, že lidé prostě chtěli více výkonu.

    • Na vzhledu záleží a i když si subwoofery obvykle užíváme ve tmě, subwoofer pro domácího kina musí vypadat stejně úchvatně jako jeho audiofilní příbuzní.

    • Kombinace HT / 1510 s našimi modely vybavenými vysokoúrovňovým vstupem (T / x Series, S Series nebo modely řady Reference) má za následek oslnivě bohaté a plné basy v kvalitě jako je tomu v kině.

Predator II dostal výkonný 1000 wattový lineární zdroj pro zesilovač a nový 380 mm měnič s výkonem o 40 % vyšším než předchozí verze, aby lidem dal to, co chtěli – více dynamiky a VÝKONU. Aby bylo zajištěno, že zákazníci z těchto změn skutečně těží, byla také vyvinuta nová HT verze PerfectFilter™, která poskytuje ještě hlubší a rovnoměrnější basy, nyní až do 20 Hz. Třešničkou na dortu je, že Predator II poskytuje ze všech modelů společnosti REL nejvyšší výstupní výkon 0,1 / LFE.

Design není vším, ale počítá se

V Predator II navrhl REL pozoruhodné elegantní změny designu, kvality zvuku a řemeslného zpracování každého detailu ozvučnice. Ozvučnice je provedena z černé dýhy s jemným leskem, připomínající moderní zesilovače. Aby se zabránilo pohybu reproduktoru, je zadní strana reproduktoru chráněna systémem BrilliantBrace™, který jej také chrání před poškozením během přepravy. Tento systém eliminuje a přesměruje energii normálně zachycenou v reproduktoru a minimalizuje vibrace z horní, spodní i obou bočních stran ozvučnice. Dno ozvučnice je vyztuženo kovovými lištami. Díky nim lze Predator II kombinovat do lineárních systémů, 3 kusy na kanál.

Predator II je vybaven moderním měničem o průměru 380 mm. Jeho membrána je vyrobena ze skleněných vláken a prachový kryt z uhlíkových vláken, které zajistí rychlé a silné basy, jež jsou charakteristickým znakem vynikajícího filmového zvuku. Lehké skleněné vlákno umožňuje 75mm kmitací cívce okamžitě urychlit membránu, zatímco prachový kryt z uhlíkových vláken vyztužuje kompozitní strukturu, takže i v „nejtěžších” chvílích zůstává její tvar neovlivněn silným signálem. 

Lineární systémy

HT / 1510 Predator nabízí ještě jednu unikátní inovaci společnosti REL. Pro skutečně prémiovou kvalitu jsou Predatory navrženy tak, aby na sebe naskládaly až tři (3) subwoofery na kanál v řadě – prostřednictvím speciálních dílů, které spojují spodní jednotky s horními. Tyto robustní, frézované hliníkové konektory jsou přišroubovány ke každému subwooferu a spolu s robustními kolejnicemi na spodní straně každé skříně vytvářejí extrémně těžkou, pevnou basovou věž. Při použití ve stereo systémech (celkem 6 subwooferů, 3 na jednu stranu) získáme špičkový výkon přes 8 000 wattů, což nutí šest 380mm měničů vydat ze sebe to nejlepší a generovat basy hluboké jako oceán.

Dodejme, že signál lze bezdrátově posílat přímo z reproduktorových výstupů zesilovače pomocí patentovaného systému REL HT-Air™. Nabízí nulovou kompresi a maximální dynamiku odesláním signálu přes 5,8 GHz síť. HT-Air je navržen tak, aby překonal staromódní systémy založené na technologii Bluetooth s minimální latencí (16-20 milisekund). To umožňuje majitelům subwooferů Predator HT / 1508 umístit je tam, kde znějí nejlépe, bez potřeby použití nevzhledných kabelů rozházených po obývacím pokoji, a to při zachování špičkového zvuku.

Technické specifikace

Konstrukce: Uzavřená ozvučnice, měnič směřující dopředu
Aktivní měnič: 380 mm, CarbonGlas™ s membránou ze skleněného vlákna a prachový kryt z uhlíkových vláken
Pasivní měnič: Ne.
Rozšíření basů: -6 dB při 20 Hz
Vstupy: Nízkoúrovňové stereo RCA, LFE RCA, LFE XLR
Výstupy: Nízkoúrovňové stereo RCA, LFE RCA, LFE XLR
Výkon: 1000 W (RMS)
Zesilovač: Lineární napájecí zdroj se zesilovačem třídy D
Bezdrátové připojení: Ano – systém REL HT-Air, prodává se samostatně

Zabezpečení

Plná elektronická ochrana: Ano
Přítomnost stejnosměrného napětí na vstupu: Ano
Zkrat na výstupu: Ano
Pojistka: pomalá, 8 A / 230 V

Rozměry (Š x V x H): 540 x 457 x 494 mm
Hmotnost: 50 kg
Povrchová úprava: Vinylová dýha

Příslušenství

Napájecí kabel: Ano
Neutrik Speakon: Ne.
Interconnect: Ne.
Uživatelská příručka: Ano

Maloobchodní cena: 54.990,-Kč