Recenze reprosoustav Cabasse Pearl Akoya
42.990,-Kč každá (volitelný stojan 7990,-Kč)

Cabasse vždy pochodoval v rytmu vlastního bubnu, nebo bych měl říct houslí? Strunné nástroje byly obchodním artiklem společnosti, když byla založena v oblasti pohoří Vosges na hranici Francie a Německa, kdysi v roce 1740. Daleko později v roce 1950 a na druhé straně Francie založil Georges Cabasse, jak dnes víme společnost – se sídlem v Plouzané, v severozápadním cípu Bretaně.

Cabasse se stal synonymem poutavých sférických reproduktorů, ale vyrábí také konvenčněji vypadající obdélníkové modely, jako je regálovka Bora či podlahovka Murano Alto, které stále disponují tajnou přísadou značky. Po vyzkoušení potěšení z La Sphère v ceně 197 000 britských liber při jejich uvedení na trh v Harrods a poté jejich Eole 4 5.1 systému, je zřejmé, že tento výrobce má v úmyslu dělat věci po svém.

Ačkoli není Pearl Akoya za 1599 GBP tak extrémní jako La Sphère, nejsou o nic méně nápadné v jiném smyslu. Menší a levnější sourozenec modelu Pearl s cenou 2599 GBP měří v průměru 220 mm, přičemž každá koule disponuje vahou 6 kg. Reproduktor je chráněn v přenosném pouzdře, což usnadňuje cestování jednoho či dvou kusů na dovolenou. Nenechte se však zmást jejich kompaktní povahou, protože jsem byl informován, že Akoya je schopna spojit hlasitý živý klasický orchestr s 115 dB, jenž jsou k dispozici. To vyžaduje jedinečnou stavbu ozvučnice, která je vyrobena z Bulk Molding Compound, vláknitého kompozitu a tvarované pryskyřice – v tomto případě v provedení se šesti vrstvami laku….

Více si můžete přečíst v on-line vydání britského magazínu Stereonet zde: https://www.stereonet.co.uk/reviews/cabasse-pearl-akoya-loudspeaker-review