Řada Roksan Attessa – protože výkon a pohodlí jsou stejně důležité.

Roksan právě oficiálně vydává svoji řadu audio zařízení nové generace s označením Attessa. Komplexní řada vyvinutá a zkonstruována ve Velké Británii se skládá ze streamovacího zesilovače, integrovaného zesilovače, gramofonu a CD transportu.

Attessa kombinuje všechny přednosti, kterých Roksan dosáhl během posledních téměř čtyř desetiletí zdokonalování, spojením vynikajícího průmyslového designu, který doplní jakýkoli interiér spolu s úrovní pohodlí, která překvapí nenapodobitelným zvukem značky Roksan.

Design je přístupný a přátelský. Materiály mají vynikající kvalitu. Ergonomie, ať už jde o haptický, multifunkční číselník nebo komplexní kontrolní aplikaci MaestroUnite, jsou promyšlené a bezchybně implementováné.

Specifikace pokrývá všechny případy. A výkon… pokud jste obeznámeni s Roksanem nebudete zklamáni, a pokud nejste seznámeni s Roksanem – budete překvapeni, potěšeni a čeká vás opravdový zážitek.

Jistě si dokážete představit, že integrovaný zesilovač Attessa má spoustu analogových a digitálních vstupů. Ty druhé jsou směrovány k vysoce výkonnému 24bit / 192kHz digitálně-analogovému převodníku Burr Brown, zatímco jeho analogové vstupy jsou určeny pro phono stage a použití s gramofonem. Má také výhodu konektivity aptX Bluetooth pro odesílání streamovacích služeb z chytrého zařízení a více než dostatek energie.

Kromě komplexní řady vstupů a vysoce kvalitních komponentů integrovaného zesilovače má streamovací zesilovač Attessa další výhodu v podobě BluOS, výkonnou platformu pro streamování z více místností. Streamovací zesilovač Attessa je kompatibilní s více než 20 předními světovými streamingovými službami a může bezdrátově streamovat až 64 zón. Má stejný soubor digitálních vstupů (všechny směrovány na stejný vysoce výkonný Burr Brown 24bit / 192kHz DAC, který je kompatibilní s formáty souborů MQA a FLAC) a je kompatibilní s vysoce kvalitními gramofony. Bezdrátové připojení je jednoduché a stabilní díky vestavěné jednotce připojení aptX Bluetooth. Se zvukovým výkonem dodávaným plně symetrickým předzesilovačem a toroidním transformátorem odvozeným od Roksan Caspian s až 130 watty je streamovací zesilovač Attessa kompatibilní s velkým množstvím vašich oblíbených reprosoustav.

A protože v Roksan víme, že se našeho LP nebo CD nechystáme v blízké budoucnosti vzdát, byl vyvinut Attessa CD transport a Attessa gramofon. CD transport dělá přesně to, co byste očekávali – připojuje se prostřednictvím digitálního koaxu k zesilovači Attessa a přenáší digitální zvukovou informaci z disku do vysoce výkonného DAC. Použitím aplikace MaestroUnite se zesilovač Attessa a CD transport Attessa spojí po nastavení do jednoho systému a vlastní firmware na desce v transportu, navržený ve Velké Británii, zajišťuje bezchybné a přesné přehrávání.

Gramofon má čistotu účelu, jakou mají všechny gramofony Roksan. Byl vyvinut a sestaven ve Velké Británii, disponuje unipivotním ramenem, vysoce kvalitní přednastavenou přenoskou Roksan Dana a přepínatelným phono předzesilovačem (díky čemuž je kompatibilní s jakýmkoli zesilovačem, který se vám líbí). Stejně jako zbytek řady Attessa je i tento gramofon postaven tak, aby splňoval nekompromisní standardy využívající prémiové materiály – například talíř z masivního těžkého skla s lepeným hliníkovým okrajovým tlumičem. A design chassis, jehož nožky jsou navrženy tak, aby jej izolovaly od vnějších vibrací, přímo vychází z modelu Xerxes, legendárního (a vůbec prvního) gramofonu značky Roksan.

Od vzhledu a pocitu, přes jeho vyčerpávající specifikaci, až po mimořádně věrný a dokonalý hudební výkon, který přináší, řada Attessa je postavena tak, aby zaujala – v každém ohledu.

Klíčové vlastnosti

 • Vynikající zvukový výkon
 • Dokonalý, nenápadný a elegantní design
 • Nekompromisní inženýrství
 • Rozsáhlá specifikace
 • High-fidelity produkt
 • Technologie streamování BluOS pro streamovací zesilovač Attessa
 • 24bit / 192kHz Burr Brown DAC
 • Výkon až 130 W na kanál
 • Gramofonové ramínko typu unipivot
 • Přístupné, intuitivní ovládání
 • Navrženo a vyrobeno ve Velké Británii

Produktová řada

Gramofon Attessa
Streamovací zesilovač Attessa
Intergrovaný zesilovač Attessa
CD transport Attessa

Barevné provedení

 • (pro Streamovací zesilovač Attessa, Intergrovaný zesilovač Attessa, CD transport Attessa)
 • SILVER (Stříbrná) – BLACK (Černá)
 • (pro Gramofon Attessa)
 • SATIN WHITE (Saténově bílá) – SATIN BLACK (Saténově černá)

Další informace o řadě Attessa najdete na stránce www.roksan.com

Zajímavé informace

BluOS

Vysoce výkonná streamovací platforma je kompatibilní s celým BluOS ekosystémem, disponuje více než 20 integrovanými špičkovými streamovacími službami a schopností streamovat zvuk ve vysokém rozlišení pro až 64 zón.

Nová architektura zesilovače

Zcela nový zesilovač nové generace, který čerpá inspiraci a technickou dokonalost ze stávající DNA Roksan.

Integrovaná phono stage

Protože pohodlí je stejně důležité jako výkon, zesilovače Attessa mají zabudovaný phono předzesilovač – není tedy potřeba žádných dalších zařízení ani zapojení.

Sekce pre- a power-zesilovače nové generace

Plně symetrická architektura předzesilovače s vícevrstvou signální cestou, precizně uzemněná
deska plošných spojů a zesílení výkonu odvozené z paralelního výstupního uspořádání Roksan, jímž se proslavil Caspian.

MaestroUnite

Aplikace na míru, navržená speciálně pro Attessu, která usnadňuje nastavení, umožňuje přímou kontrolu aktualizací softwaru a připojení dalších zařízení k unifikovanému systému Roksan.

24bit / 192kHz Burr Brown DAC

Streamovací zesilovač Attessa je vybaven digitálně analogovým převodníkem s vysokým rozlišením od jedné z nejuznávanějších světových značek

Bluetooth signal reflector

Skrytá anténa zajišťuje čistý vzhled zařízení a udržuje signálový šum na minimu pro zajištění optimálního zvukového výkonu, nabízí připojení s vysokou citlivostí a dlouhým dosahem.

Mnoho vstupů

Stejně jako phono stage, má Attessa spoustu analogových a digitálních vstupů – jakékoli zařízení pro domácí zábavu, včetně herních konzolí a televizorů, může těžit z možností které Attessa přináší – v dodatku k CD transportu Attessa

Pohodlí Plug and Play pro gramofon

Gramofon Attessa je vybaven unipivotním ramenem, gramofonovou přenoskou Roksan Dana a integrovaným gramofonovým předzesilovačem – vše, co potřebujete, je síťové napájení.