AUDIOVECTOR QR 7

Společnost Audiovector na probíhající High End Show v Mnichově odhalila svou poslední novinku v podobě reprosoustav QR 7. QR 7 jsou nejnovější vlajkovou lodí řady QR a jsou navrženy tak, aby do přehrávání hudby vrátily zábavu. Jejich velký a živý zvuk vás přenese do koncertního sálu nebo nočního klubu vašich snů!

Mimoto že QR 7 poskytují obrovský zvuk zaplňující místnost, jsou také extrémně propracovanou reprosoustavou, která byla vyvinuta, zkonstruována a ručně vyrobena v centrále firmy v Dánsku. Má dynamické hudební vlastnosti a obsahuje nejnovější reproduktorové technologie, které poskytují mimořádný výkon.

Impozantní skříň QR 7 obsahuje dva masivní 8palcové měniče a nově vyvinutý crossover, jenž dohromady vytvářejí hyperdynamický, neutrálně znějící reprosoustavu s velkou, otevřenou zvukovou scénou. Jedná se o plně 3-pásmový systém, disponuje dvojitou basovou jednotkou Pure Piston se sendvičovými membránami, 6palcový středový reproduktor a originální rychlý a agilní výškový reproduktor Air Motion Transformer. Díky snadnému impedančnímu zatížení a vysoké účinnosti 90,5 dB je snadno buzen – dokonale se hodí pro polovodičové i elektronkové zesilovače. Jedná se o reproduktor navržený pro inspirativní a povzbuzující poslech.

Jedním z charakteristických rysů reprosoustav Audiovector je, že místo toho, aby byly vybírány „běžné“ pohonné jednotky, společnost Audiovector navrhuje interně vlastní ovladače a poté jedná s těmi nejlepšími dodavateli, aby je vyrobili. Tímto způsobem je zajištěno, že jejich pohonné jednotky jsou konstruovány společně s jejich crossovery. Kombinace technologie kmitací cívky s nízkou hysterezí, velkých výkonných magnetů, pevných košů potlačujících turbulence a sendvičových membrán vyrobených ze dvou vrstev hliníku, umožňuje vytvořit bohatší, čistší a živější zvuk.

Ozvučnice QR 7 je velkoryse vyztužená a vyrobená z tvrdého dřeva s vysokou hustotou (HDF) pro dokonalou kombinaci vynikající pevnosti, nízké rezonance a elegantní estetiky. Fasciální desky tweeteru jsou vyrobeny z jednoho kusu leteckého hliníku. Jsou precizně opracovány, otryskány sklem, kartáčovány a následně eloxovány v krásné wolframově titanově šedé barvě. Růžově pozlacená disperzní síťovina funguje jako S-Stop filtr a zlepšuje integraci ovladače.

QR 7 se dokonale integruje se svými sourozenci z řady QR.

VÝKONNÁ DYNAMIKA A PŮSOBIVÉ BASY

Designovým cílem řady QR bylo vždy nabízet nejpokročilejší technologii v dokonale provedeném a proporčně upraveném špičkovém balení. Zvuk je velký, odvážný a dynamický, přesto jemný a detailní, pokud je to vyžadováno, a vynikající řešení pro všechny typy hudby.

QR 7 je ultimátní vlajkovou lodí řady QR a je vybaven ohromným 2×8palcovým basovým systémem, 6palcovým středovým reproduktorem a sladkým, ale detailním AMT výškovým reproduktorem, jenž je ideální pro neunavující a dynamický poslech.

S přidáním rychlého QR Subwooferu, podrobného QR centrálního reproduktoru a snadno umístitelných QR Wall je společnost Audiovector hrdá na to, že je schopna dodat velmi silné a výkonné řešení pro reprosystémy domácího kino.

Díky jemné impedanční zátěži a vysoké účinnosti 90,5 dB jde o snadno ovladatelnou reprosoustavu – ideální pro polovodičové a elektronkové zesilovače.

BAREVNÉ PROVEDENÍ

Ve společnosti Audiovector jsou používány pouze pečlivě vybrané dýhy z pravého dřeva.

Standardní povrchové úpravy: White Silk, Dark Walnut, Black Piano

VČETNĚ LÁTKOVÝCH MASKOVACÍCH MŘÍŽEK

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

FREKVENČNÍ ODEZVA
CITLIVOST
IMPEDANCE
VÝKON
X-OVER FREKVENCE
BASOVÉ OVLADAČE
STŘEDOVÉ OVLADAČE
VÝŠKOVÝ OVLADAČ
KONSTRUKCE
BASOVÝ SYSTÉM
ROZMĚRY VÝŠKA/ŠÍŘKA/HLOUBKA
HMOTNOST

28-52 kHz
90,5 dB/W/m
6 Ohmů
300 W
425/3000 Hz
2 x 8” Pure Piston Technologie
1 x 6” Pure Piston Mid
Gold Leaf AMT 2 s S-stop
3 pásmová
Q-port Bassreflex
1040 x 250 x 400 mm
36,2kg kus