Dánský výrobce reprosoustav Audiovector právě uvádí na trh své nejnovější dílo – sérii R.

Je to kombinace špičkové zvukové kvality nejvyšších modelů R 11 Arreté a R 8 Arreté s velikostí a cenovou kategorií řady SR. Řada R plynule navazuje na reprosoustavy řady SR, díky novým technologiím a materiálům se přibližuje ideálu rychlého reproduktoru bez zabarvení zvuku a dynamických limitů.

Důležitou vlastností nových reprosoustav je velikost, která umožňuje jejich použití v místnostech průměrné velikosti. Struktura produktů byla ve srovnání s modely SR zjednodušena, pro každý model reprosoustav (kromě subwooferu) jsou k dispozici 3 variace: Signature, Avantgarde a Arreté, nejlevnější varianta Super již nebude produkována. Vylepšování reprosoustav na vyšší úroveň zůstává pro tuto dánskou společnost stále pro-spotřebitelskou praxí.

K dispozici jsou následující modely: R 3 – 2,5 pásmová podlahová reprosoustava, R 1 – středně velká regálová reprosoustava, centrální reproduktor R C a R SUB Arreté – univerzální subwoofer, doplňující nízké tóny. Vylepšen byl téměř každý aspekt reprosoustav. Čtvrtá generace reproduktorů AMT umožnila rozšířit frekvenční charakteristiku v modelech Avantgarde a Arreté až na 53 kHz, model Arreté využívá výškový reproduktorový filtr S-STOP známý z reprosoustav řady QR – dílo syna zakladatele společnosti Madse Klifotha. Inovována byla také měkká kopule Evotech z řady Signature, která byla novým reprosoustavám přizpůsobena. Středové reproduktory mají nové 6,5 palcové membrány, vyrobené z aramidových vláken s lepším vnitřním tlumením. Skříně reprosoustav mají nové přední panely, u kterých byl při této příležitosti vyvinut speciální laminát s vysokou tuhostí. Umožňují oddělit chvějící se skříň od přední části a namontovaných reproduktorů, což významně přispívá ke snížení zabarvení zvuku.od září 2019.

 Zadní panely jsou u všech reprosoustav hlubší a jsou vyrobeny ze silnějších materiálů než dříve. Tvar ozvučnic se opírá o ideu „tvaru následujícího formu“. Jejich zaoblení zabraňuje vytváření stojatých vln uvnitř reprosoustav. Modely Arreté mají jedinečný uzemňovací systém FREEDOM®, který vám umožní získat čistší, prostornější zvuk, což je třešničkou na dortu v dokonale vyladěném systému. SUB R disponuje výkonem více než 500 W, který pohání reproduktor o průměru 10 palců s velkým vychýlením a dvojitou pasivní membránou, také s průměrem 10 palců. Použitá elektronika nejen reguluje fázovou a frekvenční odezvu, ale také umožňuje duální připojení k systému: linkovým vstupem RCA nebo symetrickým konektorem XLR. Celá nová řada R je k dispozici v nových, moderních a elegantních provedeních. Díky vysoké impedanci a vysoké účinnosti budou nové modely snadno spolupracovat s elektronikou o nízkém, jakož i vysokém výkonu. Nové modely řady R budou dostupné