Britský výrobce kabelů Chord Company zavádí u svých produktů zcela novou technologii povrchové úpravy ChorAlloy. Tento povlakový systém, skládající se z vícero kovových substancí poskytuje okamžitý upgrade pro širokou škálu propojovacích kabelů.

1. srpna 2022, Wiltshire, Anglie: Společnost Chord Company modernizovala své kabelové konektory novou technologií povrchové úpravy ChorAlloy, nátěrovým systémem nové generace.

ChorAlloy je technologie povlaku několika druhy kovů, která poskytuje výrazné zlepšení zvuku oproti předchozímu postříbření a představuje velký krok vpřed v oblasti kontaktní vodivosti. Mezi jeho přednosti patří výrazně nižší intermodulační zkreslení, plná pájitelnost a hlavně nematnějící povrchová úprava.

Inženýři společnosti Chord Company již před časem identifikovali škodlivé účinky zmatnění (Ag2S sulfid stříbrný) u stříbrných konektorů. Přítomnost Ag2S může do signálu vnést vysokofrekvenční intermodulační zkreslení. Výzkum na toto téma vedl k rozvoji projektu ChorAlloy.

Nové konektory / zdířky potažené ChorAlloy jsou k dispozici jako konektory VEE3 a PTFE RCA, reproduktorové konektory ChordOhmic (vidličky a banánky 4 mm), konektory USB typu A a B a nyní také BNC konektory a také konektory DIN a XLR.

Kabely řady C, konektory HDMI, LAN a mini-jack zůstanou beze změny.