Tři zcela nové kabely HDMI poskytují výjimečnou kvalitu zvuku a obrazu pro hudbu, filmy, televizi a hry. Pokročilé kabely HDMI nabízejí širšímu spektru A / V nadšenců to nejlepší od společnosti Chord Company.

Po dlouhodobém výzkumném a vývojovém projektu ve své továrně, uvedla společnost Chord Company na trh trojici vysoce pokročilých kabelů HDMI s vlajkovým modelem nabízejícím přehrávání až 8K, přenosovou rychlost 48 Gb/s a pokročilé chipsety (až HDMI 2.1). Na nové HDMI kabely od společnosti Chord Company se vztahuje doživotní záruka a poskytují výjimečné výsledky v široké škále A / V systémů. Mezi technologiemi, které se v nich používají, můžeme najít pokročilé stínění a legendární kvalitu vyplývající z ruční výroby.

Nové HDMI kabely měděné, optické a hybridní konstrukce jsou destilací 35 let britského designu a výroby kabelů ve třech kvalitativních kategoriích, které úhledně zapadají do dobře známé skupiny produktů Chord Company. Patří mezi ně Clearway HDMI, Shawline HDMI a Epic HDMI. Tři nováčci se připojují k již nabízenému kabelu ze základní řady HDMI C-VIEW.

Kabely HDMI společnosti Chord Company používají stejné vysoce kvalitní materiály a jedinečné konstrukční techniky, kterými je proslulá společnost se sídlem ve Wiltshire, a nabízejí fanouškům hudby, filmu, televize a her všechny výhody používání svých kabelů. Jejich kvalita, spolehlivost a specifikace je činí ideálními pro instalace, kde časté výměny kabelů nejsou žádoucí ani praktické.

Každý HDMI model společnosti Chord Company je ručně vyrobený a dodává se v široké škále standardních délek. Jejich pokročilá specifikace také umožňuje užití větších délek, včetně zákaznických objednávek do vzdálenosti 150 m (Shawline HDMI).

Clearway HDMI

Clearway HDMI nabízí materiály a stínění na vyšší úrovni než dříve – poniklované konektory, lepší průchodnost a tlustší, vysoce kvalitní měděné žíly pokryté izolací z polyethylenové pěny. Pět párů kabelů bylo jednotlivě stíněno a poté dodatečně zajištěno dvojitým vnějším štítem z hliníkové fólie.

Pokročilý design Clearway umožňuje společnosti Chord Company nabízet vetší délky (0,75-10 m) a nabízí podporu pro: 4K2K; HDR 6 Hz 18 GB / s; HDCP2.2; Deep Color; Ethernet / zpětný audio kanál; 1080p; 3D a všechny zvukové formáty HDMI.

Shawline HDMI AOC (Active Optical Cables)

Shawline HDMI AOC je postaven na vysoce kvalitním chipsetu True HDMI 2.0 na obou koncích a nejkvalitnějších skleněných vláknech OM3 (šířka pásma přes 10 Gb) namísto typické OM2 (šířka pásma až 1 Gb). Kromě plné kvality obrazu 4K HDR používá Shawline HDMI AOC optické vlákno, které zaručuje lepší zvuk a činí kabel odolným proti vysokofrekvenčnímu šumu. Shawline HDMI je k dispozici ve standardních délkách 1 – 20 m, s nestandardními délkami do 150 m na speciální objednávku.

Epic HDMI AOC

Vlajková loď Epic HDMI AOC je 8K kompatibilní opticko-měděný hybrid s rozsáhlou ochranou proti vysokofrekvenčnímu rušení. Měděné komponenty Epic HDMI byly upgradovány kvůli lepší mechanické izolaci a vyspělá čipová sada HDMI 2.1 nabízí maximální kvalitu přenosu, která je v současné době k dispozici, takže je nový kabel ideální pro instalaci a chrání jej před budoucími změnami.

Kromě vylepšených mechanických vlastností, lepší kvality obrazu a vyšším počtu snímků za sekundu poskytuje optická konfigurace také lepší kvalitu zvuku a (jako Shawline HDMI) je také imunní vůči vysokofrekvenčnímu šumu. HDMI 2.1 může přenášet kvalitu videa až 10 K při 100 Hz, takže je ideální pro hraní her s nejvyššími požadavky.

Chord Company HDMI AOC (Active Optical Cables)

Společnost Chord Company již několik let zkoumá optickou technologii, aby poskytla plnou šířku pásma požadovanou dnešními (i budoucími) přehrávači souborů, procesory, herními konzolami apod.

Na rozdíl od kabelů TOSLINK, kde je celý signál přenášen optickými vlákny, je kabel AOC HDMI pokročilým hybridem sedmi měděných kabelů a čtyř optických vláken. Výhodou optického vlákna je, že na rozdíl od mědi nezachytává vysokofrekvenční šum. Tato potenciální slabost měděných kabelů v kombinaci s většími délkami znamená, že vysokofrekvenční šum generovaný v kabelu je nevyhnutelný.

I když se jedná o digitální „optický“ kabel, inženýři společnosti Chord Company zaručili úplnou ochranu měděných komponent před vnějším vysokofrekvenčním rušením. Společnost proto pod vnějším krytem z PVC použila systém dvojitého stínění z hliníkové fólie, díky kterému bylo možné získat ještě lepší kvalitu zvuku a obrazu.

 

Celý tým společnosti Chord Company je nadšený, že po vyčerpávajícím období výzkumu a vývoje, jenž trval několik let, nikoli měsíců, přinášíme na trh tuto řadu jedinečných HDMI kabelů pro milovníky A / V. Do tří nových HDMI kabelů jsme začlenili zkušenosti z 35leté výroby kabelů, takže jsme rádi, že můžeme nabídnout kvalitu, kterou je společnost Chord Company náročným filmovým, televizním a herním fanouškům po celém světě známá.

Doug Maxwell

obchodní ředitel společnosti Chord Company