První napájecí lišta společnosti Chord Company čerpá z 38 let zkušeností

Společnost Chord Company poprvé uplatnila 38let svých odborných znalostí z oblasti výroby kabelů do distribuce energie. Specialisté z Wiltshire odhalili své novou napájecí lištu PowerHAUS, která představuje nekompromisní syntézu odborných znalostí v oblasti designu, všestrannost a vysokou kvality provedení.

Šestizásuvkové distribuční zařízení PowerHAUS je založené na originálním designu a dostupné ve dvou výkonnostních úrovních, S6 (Studio) a vlajková loď M6 (Master), jsou výsledkem jedné z nejdelších fází vývoje produktu, kterou kdy společnost podnikla, proces započal již v roce 2003.

Zařízení navržená a sestavená ve Spojeném království, jsou k dispozici v provedeních jak pro Velkou Británii tak i Evropu, ztělesňují desetiletí zkušeností společnosti Chord s přenosem signálu a výkonu a těží z jedinečné a časem prověřené vlastní technologie ARAY, nyní MainsARAY, která byla speciálně vyvinuta pro distribuci energie.

Prakticky každý komponent použitý uvnitř PowerHAUS je nekompromisní a byl vyroben speciálně pro zamýšlený účel. V souladu s tím se M6 i S6 vyhýbají používání hlučných filtrů, neonových indikátorů napájení a přepínačů, které všechny snižují kvalitu zvuku. Jejich pevná hliníková konstrukce také minimalizuje mikrofonní efekt.

Dlouhodobý výzkum společnosti Chord Company ukázal, že nejlepší konfigurace kabeláže pro kvalitu zvuku se vyhnula zapojení do hvězdy, místo toho se upřednostnily tři izolované sběrnice běžící paralelně, jenž omezily kontakt a následně snížily vysokofrekvenční šum (a přitom zůstaly mimo obvod). Oddělení zemní sběrnice od živé a zemnící fáze také přineslo další zlepšení kvality zvuku během testování.

Vlajková loď M6 nabízí nejlepší přímý výkon a využívá tři hybridní MainsARAY zapojené paralelně (nikoli sériově). Verze S6 si zachovává mnoho základních funkcí verze M6, přesto byla představena za nižší cenu.

Napájecí lišta PowerHAUS těží ze speciálně vybraných, vysoce kvalitních kabelů s velkým průřezem, se zásuvkami vybranými nejen pro jejich spolehlivost, ale také pro jejich zvukový výkon. Vysoce výkonná 16ampérová IEC zásuvka umožňuje PowerHAUS napájet i ty nejnáročnější domácí audio systémy.

Další informace o PowerHAUS

Společnost Chord Company se od svého založení v roce 1984 zabývá síťovou distribucí v rámci vývoje a testování svých kabelů přenášejících signál.

V průběhu let byla společnost svědkem prosazování se mnoha různých forem kabeláže a topologií zapojení, a to jak profesionálních, tak jednorázových návrhů. Ty se lišily od použití velmi odolných kabelů se speciálními konektory a mnoha různými kombinacemi filtrů až po pevné zapojení k zařízení. Tyto různé přístupy někdy vedly k omezeným zlepšením a bohužel mnoho z těchto návrhů nesplňovalo současné předpisy o elektrické bezpečnosti.

Společnost Chord Company začala v roce 2003 vyvíjet svůj napájecí systém, který byl nejprve dlouho testován v rámci interního použití a později i zákazníky, za použití hvězdicového vedení. První fáze zahrnovala zlepšení kvality všech kabelů uvnitř boxu.

Postupem času se však objevily požadavky na vývoj něčeho vhodného pro větší systémy, které vyžadují více zásuvek pro napájení. S masivním nárůstem RFI a přepínaných zdrojů napájení, které jsou přítomné v moderních audio systémech, již hvězdicová kabeláž dle názoru společnosti Chord Company není řešením pro poskytování více zdrojů energie.

Společnost již dříve vyvinula technologii ARAY pro propojení a již zvažovala vytvoření GroundARAY a PowerARAY, aby se pokusila zlepšit napájení systémů. Začalo to tím, že se zaměřili na interakci uskutečňující se napěťovou fází a neutrální zemnící fázi a snažili se udržet co nejčistší uzemění (jakékoli interference na zemnící fázi způsobují problémy s napájením).

Úspěšná implementace MainsARAY vedla k vývoji PowerHAUS.

Technická specifikace:

Šest napájecích zásuvek (UK nebo Schuko)
IEC zásuvka: 16 amp
Zatížení: 13 amp (UK)/16 amp (EU)
Napájecí napětí: 100-250 V
Frekvence: 50/60 Hz

MALOOBCHODNÍ CENA

PowerHAUS S6: 29 990 Kč
PowerHAUS M6 ( MASTER ): 59 990 Kč